Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

Prof. Dr. Nevzat Selim GÖKAY

Kimdir?line1line2

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalından ihtisasını 2005 yılında tamamladıktan sonra, akademik ve klinik çalışmalarının çoğunu eklem sağlığı ve cerrahisi üzerine yoğunlaştırdı. Erken dönemdeki kıkırdak hasarlarının biyolojik ve cerrahi tedavi yöntemleri, ileri evre eklem hastalıklarında protez cerrahisi konusunda uzmandır. Genç yaşlarda ortaya çıkabilen eklem problemleri, sporcularda görülebilen eklem sorunları ve ileri yaşlarda görülebilen kireçlenme gibi eklem hastalıkları özel ilgi alanıdır.

Görev Unvanı Çalıştığı Kurumlar Yıl
Lisans İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 1994 – 2000
İhtisas İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı

2001 – 2005
Uzman Doktor Memorial Hastanesi, İstanbul 2006 – 2008
Uzman Doktor Medizinische Hochschule Hannover, Orthopädische Klinik und Poliklinik, Hannover 2008
Öğretim Görevlisi

Yrd. Prof. Dr.

Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi

Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı

2008 – 2013
Öğretim Görevlisi

Prof. Dr.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi

İstinye Üniversitesi Liv Hastanesi, İstanbul (Kısmi Zamanlı)

Doktorlar Merkezi (Tam Zamanlı)

2013 – 2018
Öğretim Görevlisi

Prof. Dr.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi

Orthorom

Doktorlar Merkezi

Halen
Aklınıza Takılanlar Mı Var?

Soru & Cevap Videolarını İzleyin

Tüm videolarımız bilgilendirme amaçlıdır. Sorularınız burada cevap bulacaktır.Prof. Dr. Nevzat Selim GÖKAY’ın anlatımıyla uzman soru-cevap videolarını takip edebilirsiniz.

Başarılı Bir Geçmiş

Eğitim Hayatıline1line2

1994 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde başlamış olduğu Lisans eğitimini 2000 yılında başarı ile tamamladı. 2001 ile 2005 yılları arasında, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanlık eğitimini aldı.

2005-2006 yılları arasında Sarıkamış Asker Hastanesi’nde Yedek Subay olarak görev yaptı. 2006-2008 yılları arasında Okmeydanı Memorial Hastanesi’nde çalıştı. 2008 yılında Hannover Üniversitesi, Annastift Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde fellowship programında çalıştı. 2008 yılında Namık Kemal Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda Yardımcı Profent kadrosunda Öğretim Üyesi olarak çalışmaya başladı. 2008-2010 yılları arasında Namık Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Başhekim Yardımcılığı, 2012-2013 yılları arasında da Namık Kemal Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanlığı gibi idari görevleri yürüttü. 2013 yılında Profent ünvanı aldı. Aynı yıl içerisinde, Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Board Sınavını da (EBOT-European Board of Orthopaedics and Traumatology) geçerek eğitiminin akredite edilmesini sağladı. 2014 yılı Ocak ayında görev yapamaya başladığı İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde Beden Eğitim ve Spor Meslek Yüksek Okulunda Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanı olarak akademik hayatına devam etmektedir. Aynı zamanda Doktorlar Merkezi, Nişantaşı’nda ve Orthorom Bahçeşehirdeki özel muayenehanesinde klinik çalışmalarını sürdürmektedir.

Aldığı Ödüllerline1line2

 • The coracoacromial ligamament: The morphology and relation with rotator cuff pathology. 3. Derviş MANİZADE günleri 3.’lük ödülü 19-20 Kasım 2004. Kesmezacar H, Akgun I, Ogut T, Gokay S, Uzun I.
 • [Treatment of intertrochanteric femur fractures in elderly patients: internal fixation or hemiarthroplasty]. Akif Şakir Şakar 2006 bilimsel toplantısı 2.lik ödülü. Kesmezacar H, Ogut T, Bilgili MG, Gokay S, Tenekecioglu Y.
 • Masif Retrakte Rotator Manşet Yırtıklarında Fizik Tedavinin Yeri. 7. Omuz Dirsek Cerrahisi Kongresi Poster Bildiri Birincilik Ödülü 2012. Tonbul M, Gökay NS, Güzelant AY, Sarıfakıoğlu AB, Gönen KB, Özbaydar MU, Gökçe A.
 • Primer Kondrosit Kültürlerinde, siRNA Plazmidi Transfeksiyonun Zamanlaması Ne Olmalı? Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması 2.’lik ödülü 1 Haziran 2012. Gökçe A, Yılmaz İ, Gökay NS, Bircan R, Ulusam A.
 • Kıkırdak Hasar Mekanizmasında Nitrik Oksit Sentaz Kondroprotektif midir? Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması 4.’lük ödülü 1 Haziran 2012. Gökçe A, Yılmaz İ, Gökay NS, Gökçe Ç, Tonbul M, Dervişoğlu S.
 • Nöronal nitrik oksit sentaz ve indüklenebilir nitrik oksit sentaz inhibisyonunun kıkırdak hasarı üzerine olan etkilerinin karşılaştırılması. Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması 5.’lik ödülü 1 Haziran 2012. Gökay NS, Yılmaz İ, Demiröz AS, Gökçe A, Dervişoğlu S, Tonbul M, Vural Gökay B.
 • Kemik kırıklarının tedavisinde kullanılacak olan PLGA bazlı biyo bozunan kompozitlerin primer osteoblast kültürlerine etkisi nedir? 11. Türk Spor Yaralanmaları, Artroskopi ve Diz Cerrahisi Kongresi, Veli Lök Teşvik Ödülü, 6 Ekim 2012. Gökçe A, Yılmaz İ, Gökay NS, Bircan R, Dervişoğlu S, Bilgin N.

Bilimsel Kuruluşlara Üyeliklerline1line2

 • International Cartilage Repair Society (ICRS)
 • Türk Spor Yaralanmaları ve Diz Cerrahisi Derneği (TUSYAD)
 • Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD)
 • Türk Artroplasti Derneği
 • Türk Pediatrik Ortopedi Derneği
 • Türk Tabipler Birliği (TTB)
Yeniliklerden haberdar olmak için

BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN!